

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 5 A |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 1230
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06931
Ext.Price$0.06931
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06931 | $0.06931 |
| 10 | $0.06169 | $0.61690 |
| 50 | $0.05491 | $2.74550 |
| 100 | $0.04841 | $4.84100 |
| 500 | $0.04268 | $21.34000 |
| 1000 | $0.03950 | $39.50000 |
| 3000 | $0.03655 | $109.65000 |
